Mapa rokle

Lokalita

Čas: 2:55 h

Výstup: 1:25 h
Sestup: 1:30 h

Obtížnost

Převýšení: 415 m

Strmost 3/5
Překážky 3/5
Délka 4/5

Pro rokling objevila Průzkumníklára.

Popis trasy

Trasa je vedena od autobusové zastávky Velké Karlovice – Tísňavy, točna, kde lze pohodlně zaparkovat. Do koryta potoka je možné vstoupit již zde a cesta jím pokračuje dál asi 800 metrů, než narazíte na rozcestí, kde se dejte doleva.

Rokle je ze začátku mírná, tvoří příjemné zákruty a vine se smíšeným lesem, který v teplejších dnech poskytuje příjemný stín a chládek. Zjara jsou břehy porostlé sírově žlutými blatouchy.

V horním úseku rokle se Tísňavský potok čím dál více zarývá do krajiny a podemílá břehy potoka. Na křižovatce vodních toků se dejte doprava a pokračujte až k jeho prameni, odtud ještě asi 100 m a dostanete se na hřeben a odtud na Rozhlednu Stratenec.

Z rozhledny pokračujte po hřebeni přes skalní útvary Bukovina a Pod Stratencom asi 800 m a po zelené turistické trase sestupujte až na rozcestí Příschlop sedlo – odtud pokračujte po asfaltové cestě zpět až na točnu Tísňavy.

Doporučení

Místy dejte pozor na padající kamení a sesouvající se svahy nad korytem potoka. Také je dobré vzít si pevnější obuv, rokle je ke konci hodně strmá a kamenitá.

Po cestě se můžete podívat na Statek u Rajmunda a na všechna jeho zvířátka nebo se na chvíli zastavit na Rozhledně Stratenec.

Rokli je také možné spojit s roklí č. 21 „Vyrubaným přes slovenskou hranici až na Stratenec“ a použít ji jako sestupovou trasu nebo naopak.