Mapa rokle

Lokalita

Čas: 1:30 h

Výstup: 0:45 h
Sestup: 0:45 h

Obtížnost

Převýšení: 120 m

Strmost 1/5
Překážky 2/5
Délka 4/5

Pro rokling objevila Kateřina Božková.
Kratší variantu rokle doplnil Igor Slouka.

Popis trasy

Začátek trasy je pod kopcem, který vede ke skalnímu útvaru „Pokličky“. Cesta do kopce je po dřevěných schodech. Zbytek terénu je už jen z kopce, a to lesními cestami. Jde se po turistických značkách – začíná se na modré, u skalního útvaru „Obří hlava a žába“ se přejde na žlutou, kde se u „Faraona“ přejde na zelenou, kde se jde „Náckovou roklí“. Na rozcestníku „Náckova rokle“ se ze zelené opět vracíme na modrou turistickou značku. V tomto úseku cesty se nachází rokle Apatyka.

TIP: Do rokle Apatyka se dá dostat při následování modré turistické trasy opačným směrem skrze rokli Močidla. Tato trasa je kratší, je však vhodná pro bosou turistiku. Více o ní naleznete na www.TuristikaNaboso.cz 👣

Doporučení

Celá trasa vede hezkou cestou, jen jeden úsek je snad celoročně promáčený, takže určitě doporučuji pevnou obuv. Vzhledem k tomu, že jde o cestu po turistických značkách, je třeba počítat, že v letní sezóně zde o setkání s dalšími výletníky není nouze. Parkovat se dá na placeném parkovišti pod skalním útvarem Pokličky.