Mapa rokle

Lokalita

Valašská Bystřice
Navigace přes Mapy.cz
Navigace přes Mapy Google

Občerstvení:
Restaurace Santov

Čas: 4:00 h

Výstup: 2:30 h
Sestup: 1:30 h

Obtížnost

Převýšení: 360 m

Strmost 2/5
Překážky 1/5
Délka 5/5

Popis trasy

Parkoviště je ve Valašské Bystřici přímo pod rybníkem Břucko. První část absolvujete asi po cestě, ale už po 200 m začínají krásná místa. Celá trasa je hodně kamenitá, několikrát voda klesá po skalních stupních a kaskádách. Jejich překonání tokem potoka bez mokrých bot bude pro každého výzvou. Tato cesta je v prvních dvou třetinách mírná a až v závěru stoupá víc strmě.

Sestupová trasa vede po dosažení lesní asfaltové komunikace těsně pod hřebenem vlevo a pak asi po 300 m narazíte na červenou hřebenovou značku, po které se dáte vpravo až do sedla Pod Ptáčnici, ze sedla po žluté značce opět vpravo směr Santov, a ze Santova po zelené značce zpět k výchozímu bodu.

Doporučení

Kolem celého potoka vede kvalitní asfaltová cesta vhodná i pro kočárky, pokud tedy máte větší děti do rokle a malé do kočárku, můžete být spolu celá rodina. Jen v horní části se cesta dlouhou serpentinou od rokle oddělí, ale nahoře se s ní znovu potká v cílovém bodě. V tomto případě se můžete po cestě vrátit zpět.

Na Santově si nenechte ujít vlevo od cesty nejprve pěknou hospodu, a pak jako dezert o 100 m dál na zelené značce možnost ochutnat a koupit domácí mléčný karamel.