Mapa rokle

Čas: 4:45 h

Výstup: 3:45 h
Sestup: 1:00 h

Obtížnost

Převýšení: 300 m

Strmost 4/5
Překážky 3/5
Délka 5/5

Popis trasy

Atraktivní výstup pod vrchol Tanečnice začíná za posledním domem ve stejnojmenném údolí Kobylská. Zaparkovat se dá vlevo před značkou zákaz vjezdu. První část absolvujte raději po cestě, protože břehy Kobylské jsou zpevněny, ale už po 200 m se můžete vydat korytem potoka. Trasa patří k těm nejvíce kamenitým. Mírnější stoupání se mění do nádherných kaskád a malých vodopádů až k soutoku asi ve 2/3 trasy (vyznačeno na mapě), kde se vyplatí prozkoumat 150 m atraktivního přítoku, a po návratu Kobylskou vystoupat až pod Tanečnici. Poslední třetina výstupu už nemá kamenitý ráz, potok je nejprve mírný, až se znovu noří do rokle místy s několika náročnými překážkami vytvořenými padlými stromy.

Sestupová trasa vede po lesní asfaltové komunikace těsně pod hřebenem po návratu od pramene vpravo po modré značce, ze které po 200 m odbočíte vlevo na sestupovou cestu a pohodlně zpět do výchozího bodu.

Doporučení

Tip pro výlet s menšími dětmi: Rokli můžete absolvovat jen do 2/3 a v místě křížení se sestupovou komunikací vydat vpravo zpět k výchozímu bodu. Trasa pak bude mít obtížnost červenou, zkrátí se o více než hodinu, vyhnete se nepříjemným překážkám ve vrchní pasáži, a zažijete nejkrásnější místa Kobylské.