Mapa rokle

Čas: 4:15 h

Výstup: 2:00 h
Sestup: 2:15 h

Obtížnost

Převýšení: 390 m

Strmost 2/5
Překážky 2/5
Délka 1/5

Pro rokling objevil Ondra Procházka.

Popis trasy

Trasa začíná na autobusové zastávce Dolní Bečva, zotavovna. Odtud se vydejte po cestě směrem do kopce a pokračujte zhruba 500 metrů. Až narazíte na závoru, běžte za ní a hned poté zabočte doprava a pěšinkou sejděte na začátek rokle.

V prvních několika metrech je rokle široká, poté začíná úsek, kde je více vegetace. Čím více budete postupovat dále, cesta bude lépe přístupná. Rokle je obklopena listnatými stromy. Pokud bude foukat, na chvilku se zastavte a zaposlouchejte se do zvuku šustících listů. Můžete pozorovat, jak se voda v toku postupně ztrácí. Jakmile narazíte na konec rokle, držte se pravé strany a pokračujte směrem do kopce.

Závěrečných asi 300 metrů je nejnáročnějších. Jděte pomalu a dívejte se pod nohy. Dojděte až na cestu, která je zároveň žlutou turistickou trasou. Pokračujte až k rozcestí, odkud se můžete vydat občerstvit k nedaleké chatě Mír, jenž je zároveň ubytováním. Od chaty Mír se poté vraťte zpět na rozcestí a vydejte se dále po žluté značce.

Po cestě se na chvilku zastavte ke studánce na Černé hoře a osvěžte se. Až dorazíte k turistickému rozcestníku „Pavlovy Louky“, vyrazte po neznačené trase označené jako „zvonice“. Ocitnete se tak u zvoničky, která patří k nejstarším památkám na Dolní Bečvě. Zvon s letopočtem 1778 zaznívá zde dodnes, například při úmrtí místních obyvatel nebo při ohrožení požárem.

Sestupová trasa vede po neznačené stezce s nádhernými výhledy na Radhošť a údolí Dolní Rozpité. V jednom místě se můžete pokochat pohledem na Rožnov pod Radhoštěm. Budete míjet vrchol s názvem „Štrček“, jenž se nachází v nadmořské výšce 571 m n. m. Sestup končí u malebného domečku poblíž silnice. Odtud je to zpět k autobusové zastávce zhruba 600 metrů.

Doporučení

Doporučuji se před výletem nastříkat repelentem.