Mapa rokle

Lokalita

Drnovice (okres Zlín)
Navigace přes Mapy.cz
Navigace přes Mapy Google

Občerstvení:
Občerstvení na Ploštině

Čas: 3:30 h

Výstup: 1:50 h
Sestup: 1:40 h

Obtížnost

Převýšení: 270 m

Strmost 2/5
Překážky 3/5
Délka 3/5

Pro rokling objevila Průzkumníklára.

Popis trasy

Od autobusové zastávky Drnovice, průmyslový areál se vydejte po asfaltové cestě 1200 m, za domy se vydejte doleva na lesní cestu a za obydlím Lázy vstupte do rokle.

Rokle je ze začátku velmi jednoduchá. Břehy potoka Vlára, který tvoří přirozenou hranici přírodního parku Vizovické vrchy, porůstají přesličky a kapradiny a dodávají tak celé rokli pohádkový nádech. S přibývající výškou přichází víc a víc překážek v podobě spadlých stromů a kmenů, které můžou dětem posloužit jako dobrá prolézačka. Les poskytuje příjemný stín a chlad v horkých dnech a občasná jezírka též poskytují osvěžení. Potok tvoří drobné meandry. Čím výše se dostáváme, tím začíná být rokle strmější a břehy ostřejší.

Cílem cesty je vrchol Bařinka, odtud se vydejte po zelené naučné stezce zpět až na místo startu. Po cestě se můžete zastavit u památníku Ploština. Ploština byla osada nedaleko Drnovic. Její tragický osud je známý – pár dnů před koncem druhé světové války, přesně 19. dubna 1945, zdejších deset usedlostí vypálilo německé policejní komando SS. Němci tam mučili a nakonec upálili ploštinské muže, ženy i děti. Zemřelo 24 lidí.

Doporučení

Po cestě se můžete zastavit a občerstvit na Ploštině, kde prodávají výborné klobásky. Otevřeno je ale jen o víkendu.