Mapa rokle

Čas: 3:45 h

Výstup: 1:40 h
Sestup: 2:05 h

Obtížnost

Převýšení: 350 m

Strmost 1/5
Překážky 2/5
Délka 3/5

Pro rokling objevila Průzkumníklára.

Popis trasy

Cesta začíná u autobusové zastávky Zašová, konečná, kde se dá také zaparkovat. Pokračujte po zelené turistické trase až k domu číslo 253, odtud můžete již pokračovat korytem potoka až k prameni.

Skoro celá rokle je v chráněném území, tak se prosím podle toho chovejte, děkujeme! Celá cesta roklí je nádhernou přírodou, smíšený les poskytuje příjemný stín a můžete si všimnout mnoha chráněných rostlin z čeledi vstavačovitých. Také můžete zahlédnout chráněnou kapradinu jazyk jelení. Kolem rokle je k vidění mnoho posedů a stop zvěře. Když budete pozorní, zahlédnete i stopy divočáka. A když budete velmi pozorní, můžete zahlédnout i jelena siku, který se na tomto území pohybuje. Je to samotář, ale v době páření si vyhledává stádo samic, kterému dominuje. Parohy shazuje na podzim vždy na stejné místo. Možná po cestě na nějaké paroží narazíte…

Těsně pod pramenem Zašovského potoka je po levé straně k vidění partyzánský bunkr. Abyste se k němu dostali, musíte ale vystoupit z rokle a asi 150 m od rokle v oboře se nachází. Bunkr byl vybudován kolem roku 1943 českými partyzány.

Od pramene potoka se vydejte na vrch Trojačka, kde se můžete občerstvit z mnoha studánek. Z vrcholu se vydejte zpět po zelené turistické trase.

Doporučení

Pokud byste měli více času, vrchol Huštýn je taky velmi zajímavý. Byl uznán jako přírodní rezervace z důvodu ochrany cenného geomorfologického útvaru – tzv. mrazového srubu.