Mapa rokle

Lokalita

Čas: 5:45 h

Výstup: 3:00 h
Sestup: 2:45 h

Obtížnost

Převýšení: 420 m

Strmost 2/5
Překážky 3/5
Délka 5/5

Pro rokling objevila Průzkumníklára.

Popis trasy

Trasa začíná u autobusové zastávky Nový Hrozenkov – točna, kde se dá zaparkovat. Po asfaltové cestě pokračujte asi 1,7 km na rozcestí Brodská. Dejte se doprava a po asi 600 m můžete vstoupit do koryta řeky.

Rokle je docela mírná, čím výše se ale dostáváme, tím více strmou se stává a tím více překážek nám připravila. Koryto potoka tvoří mnoho tůněk, ve kterých po dešti můžeme najít mloky skvrnité. Závěr rokle je hodně kamenitý, dejte pozor na sesouvající se břehy. Trasa končí u pramene potoka Malá Brodská, odtud se vydejte po modré turistické na Tanečnici, kde můžete najít památník obětem fašismu.

Vsacká Tanečnice je se svojí výškou 912 m. n. m. nejvyšším vrcholem Vsetínských vrchů. Podle pověsti žila v nedalekém údolí Brodské matka s dospělou dcerou, která milovala tancovačky. Jednou matka churavěla a nechtěla dceru na zábavu pustit, ta ale utekla, v hospodě Čarták pod Soláněm protančila celou noc a ráno se brodila sněhem zpátky domů. Domů ale nedošla, její mrtvé tělo našli až jaře dřevorubci právě pod vrcholem Tanečnice. Prý na tom místě rostou v létě růžové pomněnky.

Sestupovou trasou je turistická modrá, konec trasy opět u autobusové zastávky.

Doporučení

Trasu lemuje asfaltová cesta, takže je možné ji absolvovat i s kočárkem.
Je vhodné mít dobré boty, rokle je k závěru hodně kamenitá.
V horkých dnech se můžete osvěžit studánkou U Chladné vody.