Mapa rokle

Čas: 2:45 h

Výstup: 2:00 h
Sestup: 0:45 h

Obtížnost

Převýšení: 50 m

Strmost 1/5
Překážky 4/5
Délka 2/5

Popis trasy

Rokle začíná v oblouku serpentiny tvořené 2 historickými mosty směrem na městečko Ota, do které musíte sjet 2 km z hlavní silnice D84. Zaparkovat se dá po obou stranách cesty.

Slovo „špeluňka“, v češtině s negativním nádechem, má zde jednoznačně pozitivní význam. Slavná rokle Spelunca je k roklingu jako stvořená – nádherné žulové balvany, průzračná voda, strmé stěny kaňonu – to spolu vytváří dokonalé prostředí pro nezapomenutelnou túru. Některé úseky nelze zdolat jinak než vodou, v tůních se dá parádně okoupat, a proto jsou alespoň v létě plavky ideální oblečení. Jako vždy jsou důležité dobré boty do vody s neklouzající podrážkou.

Nástup do rokle je hned v serpentině u 2 mostů, prostě se odtud vydejte říčkou proti proudu a najděte si svou cestu.
Prostup rokle končí u dalšího historického mostu po asi 1,5 km, který uvidíte vpravo v místě soutoku 2 říček. Na most vystupte a vydejte se zpět po chodníku, který stoupá vysoko nad dno rokle, ale občas vám poskytne ještě zpětný pohled na místa, která jste zažili.

Doporučení

Rokle vyžaduje dobrou obuv a připravenost procházet vodou. Trasa je vhodná i pro děti nad 6 let. Počasí na Korsice je většinu roku slunečné a takový den k návštěvě rokle využijte, v dešti by to bylo mnohem náročnější. V chladnějších dnech doporučujeme použít nepromokavý batoh a v něm suché oblečení pro cestu zpět.